میهن نما
میهن نما
گفتاورد

عزیزاله جوینی

شاهنامه تنها کتابی است که در آن هیچ اختلافی دربارة مذاهب و ادیان نیست؛ فردوسی هرگز به دین کسی اهانت نکرده و آن را خوار نشمرده است .شاهنامه کتابی است که در حقیقت سند ایران و هم تاریخ این کشور است. این کتاب را باید خواند و یاد گرفت و جزء وظایف ملّی خود دانست و در حوزه ها و دانشگاه ها به آن کتاب جایگاهی ویژه داد،

روانشاد عزیزاله جوینی

کاربردی
تبلیغات
شاهنامه ی فردوسی
تبلیغات
میانگین امتیار کاربران: / 2
بسیار بدبسیار خوب 

مجموعه ائل‌گلي تبريز با اجراي طرح‌ها و پروژه‌هاي زيربنايي و طرح‌هاي توسعه‌اي، به نگين تفرجگاهي شمال‌غرب كشور تبديل خواهد شد.

مهندس نوين شهردار تبريز كه در آيين بهره‌برداري از ورودي جنوبي ائل‌گلي سخن مي‌گفت با تأكيد بر لزوم اجراي طرح‌هاي توسعه محور در اين مجموعه، افزود: مجموعه رفاهي تفريحي ائل‌گلي به عنوان قديمي‌ترين تفرجگاه شمال‌غرب كشور از ديرباز محل تفريح و گردشگري شهروندان تبريزي و انبوه مسافران و ميهمانان بوده و شهرداري تبريز به عنوان متولي نگهداري و مديريت اين مجموعه، در پنج سال گذشته نسبت به اجراي طرح‌هاي متعدد در اين محل اقدام كرده است.

وي ساخت ورودي جديد در ضلع جنوبي مجموعه ائل‌گلي را در راستاي ايجاد دسترسي آسان و مناسب به اين مجموعه بزرگ رفاهي تفريحي و كاهش بار ترافيكي در ورودي قديم و در كنار آن ايجاد جاذبه‌ها و زيرساخت‌هاي جديد و زيباي گردشگري اعلام كرد و افزود: اجراي اين طرح بزرگ و زيبا، اقدامي ارزشمند از سوي سازمان پارك‌ها و فضاي سبز به شمار مي‌رود.

وي تلاش براي زيباسازي ائل‌گلي و نيز ايجاد و توسعه زيرساخت‌هاي رفاهي، تفريحي، گردشگري و ورزشي در اين مجموعه را از جمله اهداف و اولويت‌هاي كاري شهرداري تبريز دانست و گفت: تفرجگاه ائل‌گلي با توجه به جاذبه‌هاي تاريخي و تفريحي منحصر به فرد، نيازمند توسعه هرچه بيشتر است و شهرداري تبريز به‌منظور افزايش سطح رضايتمندي شهروندان و گردشگران، اجراي برخي طرح‌ها و برنامه‌ها را در دستور كار خود قرار داده است.

به گفته شهردار تبريز ايجاد آبشار مصنوعي زيبا، ساخت آكواريوم بزرگ، ساخت دومين تله‌كابين تبريز در ائل‌گلي، ساخت رستوران، پيست‌هاي موتورسواري و اتومبيلراني، نصب ‌آلاچيق، اجراي نورپردازي مدرن و زيبا و ايجاد سايت صخره‌نوردي و غيره از جمله طرح‌ها و برنامه‌هاي در دستور كار شهرداري تبريز در ائل‌گلي است.

رعايت استانداردها

شهردار تبريز همچنين از افزايش نظارت‌هاي فني و تخصصي شهرداري بر ساخت‌وسازهاي شهري در ماه‌هاي آينده خبر داد.

او هدف از افزايش اعمال اين قبيل نظارت‌ها را تلاش براي ارتقاي ضريب ايمني و استحكام ساختمان‌ها و بناهاي شهري در مقابل حوادث و بلاياي طبيعي به ويژه زلزله اعلام كرد و گفت: اگر چه نظارت و كنترل‌هاي دقيق و فني كارشناسي در روند صدور پروانه و مجوزهاي ساخت از سوي شهرداري تبريز انجام مي‌گيرد با اين حال با توجه به آسيب‌پذيري تبريز در برابر خطر زلزله، لزوم افزايش اين قبيل نظارت‌ها و كنترل‌هاي فني احساس مي‌شود و اين امر به‌طور جدي از سوي شهرداري و معاونت‌هاي شهرسازي اعمال و اجرا خواهد شد.

شهردار تبريز يادآور شد: كنترل و نظارت بر چگونگي ساخت‌وسازهاي شهري، نظارت و تأكيد بر به‌كارگيري مصالح ساختماني استاندارد و ساخت‌وسازها، كنترل و محدوديت شرايط و ضوابط صدور مجوز ساخت در مناطق پرخطر و آسيب‌پذير، رعايت دقيق مقررات و ضوابط ملي ساخت‌وساز و نظارت بر روش‌هاي ساخت‌وساز از مهمترين محورهاي ابلاغي شهرداري تبريز در اين حوزه خواهد بود.

وي همچنين بهره‌گيري از نيروي انساني متخصص و كارشناسي در بدنه شهرسازي و معماري و اجراي طرح‌هاي توسعه شهري منطبق برطرح‌هاي جامع و تفصيلي را از ديگر برنامه‌هاي محوري شهرداري تبريز اعلام كرد.

روزنامه اطلاعات

  • بازدید: 1574
 

دیدگاه خود را بنویسید

▒ خواهشمندیم :
◄ دیدگاه های خود را در پیوند با همین جستار بنگارید.
◄ برای سپاسگزاری یا گله گزاری از جستار ، از امتیازدهی بهره ببرید.
◄ از فرستادن دیدگاه های همانند (تکراری) بپرهیزید.
◄ چنانچه پرسشی دارید آن را در انجمن پرسش و پاسخ برشمارید.
--------------------------------------------------------
√ مهرمیهن در ویرایش دیدگاه ها آزاد است.
√ دیدگاه های شما پس از بررسی نمایش داده می شود.


تبلیغات
تبلیغات
گفتگو و پرسش و پاسخ
تبلیغات
داستانزد ایرانی

چنگی به دل نمی زند

مهر مرا بر نمی انگیزد ( پسندیده نیست)

پیشنهاد
تبلیغات
پیام های کاربران
  • نبرد شاپور ذوالاکتاف با عربان
    دو قرن سکوت که قضیه اش مشخصه نویسنده اش خودش هم بعداً گفت این منابع این کتاب معتبر نیست تاریخ طبری نمی دونم چطور بعضیها به تاریخ طبری استناد میکنند طبری نه مورخ بود و نه کتیبه خوان طبری وقتی واقعه شاپور را گفته چند صد سال از اون قضیه گذشته بوده ، بعنی طبری اون قدر از تاریخ اون زمان میدونسته که آدم عادی این دوره میدونه ، شاید هم ماها بیشتر از او به واسطه کتیبه ها و ترقّيِ علم و تاریخ و کتیبه خوانی ... نمایش / پاسخ
    فرستنده : آزاد
تبلیغات


Your SEO optimized title