تیره ها واقوام ایران

+1 تراز
185 بازدید
آغاز گفتمان مهر 5, 1395 در تیره های ایرانی از سوی بی نام
سلام میخواستم بدونم نژاد  مردم جنوبی ایران  ایرانی هست  یا  مهاجر هستن ؟ مثل بوشهر و بندرعباس

2 پاسخ

+4 تراز
پاسخ داده شده مهر 5, 1395 از سوی فرزند ایران (2,068 تراز)

درود بر شما

نژاد همه ی ایرانیان در هر کجای سرزمین های ایرانی و بسیار فراتر از مرزهای ایران کنونی؛ ایرانی است . روشن است که در هر سرزمین و شهری کوچندگانی از دیگر سرزمین ها درون می شوند اما شمار کوچندگان همیشه بسیار کمتر از آن است که ما به شوند درون شدن آنها بخواهیم نژاد یک سرزمین را سرتاسر به آنها ( کوچندگان ) پیوند بزنیم . دور نیست که در سرزمین های جنوبی ایران زمین کوچندگانی از سرزمین های دیگر درون شده باشند اما شمار آنان در برابر ایرانی نژادان بسیار اندک و ناچیز است و روی هم رفته با در آمیختگی آنان با ایرانی نژادان اکنون نژاد آنان نیز ایرانی شده است . اما باید در نگر داشته باشیم که 90% این کوچندگان از دیگر سرزمین های ایرانی به سرزمین ایرانی دیگری درون شده اند . برای نمونه اگر گروهی از افغانستان به بندرعباس آمده باشند ، نباید مرزهای کنونی را در نگر بگیریم و آنها را انیرانی بخوانیم و باید ریشه ی آنها را جستجو کرده و بدانیم که آنها نیز هم نژاد و هم ریشه ی ما هستند و بنابراین کوچی ایرانی انجام پذیرفته است .

نیک است بیندیشیم که در جهان امروز ،هیچ نژادی برتر از دیگری نیست و سنجش برتری سرزمینی به دیگر سرزمین ها ، فرهنگ و دانش مردمان آن سرزمین است .

دكتر مازيار اشرفيان در پژوهشی گرانسنگ به بررسی نژاد ایرانیان پرداخته است که می توانید برآیند آن پژوهش را در جستار زیر بخوانید :

http://www.mehremihan.ir/iranian-peoples/497

0 تراز
پاسخ داده شده مهر 6, 1395 از سوی ورجاوند (739 تراز)
درود بر شما باد.

شمار نژادهای بیگانه‌ی اندرون ایران بسیار کم است.

گفتمان های پیشنهادی

+2 تراز
0 پاسخ 269 بازدید

407 پرسش / گفتمان

420 پاسخ

228 دیدگاه

83 کاربر...