+1 تراز
803 بازدید
آغاز گفتمان ژوئن 12, 2017 در زبان و گویش از سوی (128 تراز)
ویراست در ژوئن 14, 2017 از سوی

درود دوستان  

خوشحالم اپ پارسیگ رو که به تازگی برای دسترسی آسان تر به واژگان پهلوی ساخته ایم معرفی کنم. این اپ بر پایه «فرهنگ فارسی به پهلوی» زنده یاد دکتر بهرام فره‌وشی ساخته شده است:

پیوند دریافت از گوگل پلی

پیوند دریافت مستقیم (۲.۱ مگابایت)

لطفا اگر پیشنهاد یا دیدگاهی درباره اش دارید (چه از نظر ظاهر و چه متن) بفرمایید تا در ویرایش های بعدی لحاظ شود. 

پ.ن. ممنون می شوم اگر کسی از دوستان لطف کند و اپ را در کافه بازار بگذارد. من نتوانستم چون مدارک لازم برای ثبت نام را ندارم. 

3 پاسخ

+1 تراز
پاسخ داده شده ژوئن 12, 2017 از سوی (3,595 تراز)
درود بر شما

افزونه یا نرم افزار خوبی است و پژوهش در واژگان زبان پهلوی را برای پژوهندگان آسانتر می کند بویژه آنکه از بن مایه ی خوبی برای بارگزاری واژگان در این افزونه بهره برداری شده است .با نگرش بر اینکه این افزونه بر روی گوشی های همراه کار می کند ، می تواند ابزار بسیار خوب و سبکی برای دانشجویان و پژوهندگان باشد .

می توانید در آینده از دیگر بن مایه های واژگانی زبان پهلوی نیز بهره بگیرید و دامنه ی واژگانی افزونه را افزایش دهید .

در پایان یادآوری می کنم که اگر بتوانید این افزونه را بر روی یک پایگاه دیگر بارگزاری نمایید و پیوند دریافت آنرا در اینجا جای دهید ، دریافت آن برای خواهندگان آسانتر خواهد بود چرا که اکنون دریافت آن با کندی بسیاری همراه است .
0
دارای دیدگاه ژوئن 12, 2017 از سوی (128 تراز)
سپاس از توجه و پیشنهاد شما. لینک دانلود مستقیم از سایت داخل ایران رو افزودم. در مورد دیگر بن مایه های واژگانی گام بعدی می تواند ایجاد یک واژه نامه بر اساس فرهنگ مکنزی باشد که به فارسی هم ترجمه شده است.  اگر کسی زحمت بکشد و فایل اکسل آن را تهیه کند به سادگی می توانیم آن را به یک اپ دیگر تبدیل کنیم.
+1 تراز
پاسخ داده شده ژوئن 13, 2017 از سوی بی نام

فیلم آموزشی پخش کردن برنامه در پایگاه بازار

پیوند نام نویسی در پایگاه بازار برای پخش و بارگزاری برنامه

0
دارای دیدگاه ژوئن 14, 2017 از سوی (128 تراز)
بله. مشکل اینجاست که من کارت ملی و شماره تلفن ایرانی برای تایید حساب ندارم.
0 تراز
پاسخ داده شده ژوئن 15, 2017 از سوی (4,340 تراز)
ویراست در ژوئن 17, 2017 از سوی
من واژه‌نامه-ای از چند سال پیش گرداورده  ام. تنها چون نه استاد زبان میانیک پارسیک  ام و نادرستیان اندر این واژه‌نامه بیگمان بسیار است و این زبان کهن است و هنوز بوندکانه مانیک و شیوه ی نویسش برخ-ی واژگان رازگشایی نشده است بی یاری و بازنگری یک پهلویکدان نتوانم آن را به همین آسانی اندر دسترس نهادن.

گفتمان های پیشنهادی

+1 تراز
0 پاسخ
+2 تراز
0 پاسخ
آغاز گفتمان فوریه 9, 2022 در واژه شناسی-ریشه شناسی از سوی آرشا (1,167 تراز)
+1 تراز
0 پاسخ
آغاز گفتمان ژان 10, 2022 در واژه شناسی-ریشه شناسی از سوی آرشا (1,167 تراز)
...